top of page
is-guvenligi-ve-isci-sagligi-osgb-hizmet

İŞ GÜVENLİĞİ VE İŞÇİ SAĞLIĞI

 

         İş yerinde kaza mı geçirdiniz? İş yerinizde personeliniz iş kazası mı geçirdi? Halen devam etmekte olan ve yeni açılacak davalarda iş kazası raporuna mı ihtiyaç duyuyorsunuz? Meydana gelen İş kazasıyla ilgili kusur oranlarını içeren bilirkişi raporuna mı ihtiyacınız var? Devam etmekte olan iş kazası davasında ki bilirkişi raporunun eksik, yanlış ya da hatalı olduğunu mu düşünüyorsunuz? Aleyhinize olan iş kazası raporuna karşı uzman mütalaasıyla haklılığınızı ispat etmek mi istiyorsunuz?

         İş kazaları günümüz iş yerlerinde maalesef sıkça rastlanılabilen bir durumdur. İş kazaları raporları günümüzde mevcut iş kazası davalarında çok önemli bir yere sahiptir. Çünkü dava sürecinde tarafların kendilerini daha iyi ifade edebilmeleri ve Mahkeme Başkanlıklarının dava konusunu doğru değerlendirmelerinde yardımcı olabilmektedir. Çünkü mevcut iş güvenliği ve sağlığı davalarında olayın oluş şekli ve kusur oranlarının tespiti çok önemlidir.

         

         Alanında uzman ve üst düzey tecrübeye sahip kadromuzun hazırlayacağı İş Güvenliği Ve Sağlığı Uzman Raporlarıyla; meydana gelen iş kazası olayının oluş şekli, kusur oranları dağılımı, kaza oluşumunda çevresel ve davranışsal etkenler ile iş yeri ortamının etkisi, mevcut olayın teknik olarak incelenmesi, iş kazasına sebep olan araç, makine, cihaz ve alet ve donanımların incelenmesi gibi soruların cevaplarına ulaşabilirsiniz.  Ayrıca emsal olaylarla karşılaştırmasının yapılmasını isteyebilirsiniz.

 

İş sağlığı ve güvenliği incelemeleri çerçevesinde sunulan hizmetler;

  • Meydana gelen olayın teknik olarak incelenmesi

  • Kaza oluşum süreçlerin belirlenmesi

  • Kaza oluşumunda güvensiz koşulların etkileri

  • Kaza oluşumunda güvensiz davranışların etkileri

  • Kaza oluşumunda iş yeri ikliminin etkileri

  • Kaza tarihine göre mevzuatın belirlenmesi

  • İş kazasına sebep olan cihaz, makine ve teçhizatların teknik olarak incelenmesi

  • Meydana gelen kazalarda kusur oranlarının ve dağılımının belirlenmesi

  • Varsa aynı kaza ile ilgili açılmış olan diğer dava dosyalarının incelenmesi

  • Benzer kaza dosyalarının incelenmesi ve sunulması

 

         İŞ KAZALARI İŞ GÜVENLİĞİ VE İŞÇİ SAĞLIĞI RAPORLARININ ÖNEMİNİ GÖSTEREN ULUSAL BASINDA ÇIKAN KARARLAR

Yargıtay Başsavcılınca onanmış bile olsa düzenlenecek raporlar, yeni ve lehe delil olacağı için yeniden yargılamanın yolunu açabilir mevcut karardan doğan hapis cezalarının infazını durdurabilir. Aşağıda bu duruma örnek bir haber vardır.

İş Kazaları.png
bottom of page